Firenze, Toscana
Casa di Pietra on perinteinen rusticarakennus, joka on hienosti kunnostettu lomakäyttöön. Ilmastoitu Casa di Pietra sijaitsee palvelujen lähellä noin 20 kilometrin päässä San Gimignanon kaupungista Keski-Toscanassa. Se on keskellä 60 hehtaarin Chiantin laatuviinejä tuottavaa tilaa. Alueen nähtävyyksiin on helppo tutustua; Firenzeen on matkaa 50 ja San Gimignanoon reilu 20 kilometriä. Ravintoloita, viinipuoteja ja muita kauppoja löytyy pikkukaupunki Gambassi Termestä, joka on puolentoista kilometrin päässä.
Pietrassa on kaksi kerrosta, neliöitä on yhteensä 120 ja majoituspaikkoja on 6+1 vieraalle. Ensimmäisessä kerroksessa on olo-/ruokailuhuone, keittiö ja kylpyhuone. Toiseen kerrokseen on käynti sisäportaita pitkin. Toisessa kerroksessa on kolme makuuhuonetta ja kaksi kylpyhuonetta. Yhdessä makuuhuoneessa on erillivuoteet. Huvilan edustalla on katettu patio, jossa on ulkokalusteet. Internet toimii päätalon vastaanotossa.
Casa di Pietran kaunis kaareva uima-allas (5x10 m) on aivan pation edessä. Altaan ympärillä on lepotuoleja auringonottajille, ja aidatussa puutarhassa on grillausalue. Lomavieraiden autoille on parkkipaikka huvilan pihalla.
Lomaohjelmaa ja palveluja
alk €1570/ vko
Ihastu Italiaan!
Myös nämä saattavat kiinnostaa sinua